Mokesčių grąžinimas ir teisinių žinių trūkumas

Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės jų laikytis. Todėl žinių trūkumas tam tikrais teisiniais aspektais kartais gali sukelti nemažai problemų. Ypač mokesčių teisės srityje. Kiekvienais metais mes susipažįstame su naujausiais galiojančiais mokesčių įstatymais ir aktualiomis mokesčių grąžinimo srities taisyklėmis. Dažnai mes gyvename su įsitikinimu – jeigu nežinome, kad galioja tam tikra taisyklė, reiškia, kad mums jos laikytis neprivaloma. Tokia nuostata – klaidinga. Informacijos trūkumas jokiais būdais yra nepateisinamas. Dažnai mes brangiai sumokame už savo neišmanymą. Pavyzdžiui, priimdami mirusio asmens palikimą, kartu mes priimame ir jo turėtus įsiskolinimus. Jei dėl savo nežinojimo laiku nesumokate mokesčių, prieš jus mokesčių inspekcija gali pradėti teisminį procesą, siekdama gauti jai priklausančius pinigus.

Mokesčių teisė yra sudėtingas procesas, todėl mums kartais sunku rasti mums reikiamos informacijos apie tam tikrus mums rūpimus dalykus – kokios rūšies asmens pajamos yra apmokestinamos, nuo kokio tipo paslaugų mokesčiai nėra atskaitomi ir panašiai. Dažniausiai daromos klaidos mokesčių grąžinimo procese yra tokios: neteisingai įrašomas PVM numeris, reikalingų parašų nebuvimas mokesčių deklaracijoje, įvykdoma bendra dviejų sutuoktinių apskaita neturint tokios teisės, mokesčių neatskaitymas nuo įmokų, nuo kurių turėjo būti atskaičiuojama, naudojamos pasenusios ir nebegaliojančios dokumentų formos. Mes visada galime pasinaudoti apskaitos tarnybų paslaugomis, užpildyti jūsų mokesčių deklaraciją už jus. Taip, dėl to susidaro papildomų išlaidų, bet tada galite būti tikri, kad jūsų dokumentai bus užpildyti tinkamai ir jūs garantuotai atgausite savo mokesčius. Internete galima rasti nemažai bendrovių, kuriose patyrę teisininkai siūlo mokamas teisines konsultacijas. Konsultacijų kainos yra skirtingos, jos priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Jūs turėtumėte labai atidžiai bendrovę savo mokesčių grąžinimui, būtina nesirinkti tokios, kuri naudoja neleistinus mokesčių sugrąžinimo metodus.

Jeigu jūs nenorite naudotis mokesčių grąžinimo bendrovių paslaugomis, tada turite turėti mokesčių teisės žinias. Nesvarbu, ar esate samdomas darbuotojas, ar turite savo verslą. Tarp svarbių būtinų žinoti žinių yra tokios žinios, kaip PVM mokesčio, ES subsidijų, mokesčių kreditų ir mokesčių tarifų žinios. Taip pat yra ir nemažai svetainių internete, kurios siūlo nemokamą teisinę konsultaciją mokesčių grąžinimo klausimais. Jos yra pagrįstos vartotojų ir ekspertų patarimais ir atsakymais į kitų vartotojų užduotus klausimus. Čia galima gauti ir nemokamų praktinių patarimų, susijusių su mokesčių grąžinimu. Tačiau pasitikėjimas gautais patarimais, pačiam gerai neišmanant mokesčių įstatymų, jūsų mokesčių grąžinimo procese gali privesti prie klaidų atsiradimo.

Kai kada, pildant mokesčių deklaraciją, mes negalime įtraukti tam tikrų duomenų apie pajamas ir panašiai, nes jų neturime. Priklausomai nuo klaidų kiekio pateikiamuose dokumentuose, mokesčių grąžinimo procesas gali pabrangti. Jeigu po kurio laiko pastebėjote atsiradusių klaidų, yra galimybė pateikti korekciją. Ji pateikiama įteikiant iš naujo užpildytas formas ir pažymint, kad tai yra pradinių dokumentų pataisymas. Taip pat klaidų gali atsirasti, jei mokesčių deklaracijos teikiamos skubotai, prieš pat taikomo termino pabaigą. Svarbu išmanyti ir šalies, kurioje dirbote, mokesčių teisės pagrindinius įstatymus. Dažnai klaidas mokesčių grąžinimo procese sukelia ir prastos imigrantų užsienio kalbos žinios svetimoje šalyje.

Posted on rugsėjo 9, 2012 at 12:04 pm by admin · Permalink
In: mokesciu grazinimas, teisė · Tagged with: , ,