Mokesčių grąžinimas iš UK ir PAYE sistema

pinigu-kruveleKiekvienas asmuo, kuris tik legaliai dirba užsienyje, moka pajamų mokestį.  Gera naujiena yra tai, kad galima pasinaudoti mokesčių grąžinimu iš UK. Pelno mokestis gali būti nuskaičiuojamas įvairiais būdais – priklausomai nuo pajamų rūšies ir nuo užimtumo statuso: ar tai samdomas darbuotojas, savarankiškai dirbantis asmuo, ar bedarbis.

Paprastai, dirbant pas darbdavį pagal darbo sutartį, asmuo yra apmokestinamas pajamų mokesčiu PAYE būdu, o tai reiškia „susimokėk, gaudamas pajamas“. Pagal šią sistemą darbdavys sistemingai atskaito dalį kiekvieno savo darbuotojo atlyginimo ir taip sumoka mokesčius mokesčių inspekcijai. Todėl reikia suprasti, kad pasinaudojus mokesčių grąžinimu, pinigai sugrąžinami ne iš jūsų darbdavio, o iš tos šalies mokesčių inspekcijos biudžeto.

Kiekvienam mokesčių mokėtojui Anglijoje yra suteiktas vadinamasis mokesčių mokėtojo kodas. Pagal mokesčių kodeksą kiekvienam asmeniui nustatomas mokesčių dydis. Darbdavys savo ruožtu kartą per metus privalo pateikti mokesčių inspekcijai deklaraciją, kurioje yra informacija apie atskaitymus įvairiems mokesčiams ir soc. draudimo įmokoms, kurios buvo sumokėtos į šalies biudžetą.

Darbdavys atitinkamas ataskaitas pateikia ir darbuotojams, kurie turėtų saugoti šiuos gautus dokumentus ne trumpiau nei 2 metus, arba ilgiau – verta nepamiršti, kad mokesčių susigrąžinimas iš UK įmanomas už laikotarpį iki 5 metų.

Kiekvienų mokestinių metų pabaigoje – tai yra, balandžio mėnesį – iš savo darbdavio asmuo gauna užpildytą P60 formą, kuri patvirtina apie asmens tų metų uždarbio dydį. Jeigu per mokestinius metus asmuo pakeitė darbą arba turėjo daugiau nei vieną darbovietę, būtina ir forma P45 – joje yra informacija apie visas pajamas, gautas per mokestinius metus. Šie du dokumentai-formos yra pagrindas kreiptis dėl mokesčių grąžinimo iš Anglijos.

Jeigu dirbdamas mokėjote mokesčius, tačiau per mokestinius metus jūsų pajamos neviršijo nustatytos neapmokestinamosios sumos, galite kreiptis dėl visų savo sumokėtų mokesčių grąžinimo. Norint pradėti tvarkyti su mokesčių grąžinimu susijusius formalumus, jums reikia pateikti prašymą užsienio šalies mokesčių inspekcijai. Tai padaryti galite naudodamiesi specializuotos įmonės, kuri užsiima mokesčių grąžinimu dirbusiems užsienyje, paslaugomis.

Posted on rugsėjo 24, 2013 at 12:07 pm by admin · Permalink
In: mokesčių grąžinimas iš Anglijos